Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde

  


"Épüljetek fel lelki házzá!"
(1 Péter 2,5)

Iskolánk életében a 2013/14-es tanév a változások, a változtatások, az újítások éve. Próbálunk új ötleteket, módszereket, újdonságokat bevezetni a hatékonyabb, eredményesebb oktató-nevelő munka érdekében. De nem minden a tanulás, lelkileg is épülnünk kell. Ebből az indíttatásból született meg az a gondolat, hogy iskolánk hogyan tudná a gyülekezetet építeni.

Ennek a játéknak a neve: Építkezz okosan! Célunk az volt, hogy gyermekeink mellett a szülőket is hívogassuk a templomba, a gyülekezet közösségébe. Először jöjjön el a szülő a gyermeke kedvéért, majd később pedig belső indíttatásból. Legyenek gyülekezetünk építő, lelkes tagjai. Nagyon sok szülő számára nehéz meghódítani az ismeretlent, ezért gondoltuk úgy, hogy ez jó lehetőség számukra, hogy megérintődjenek. Ismertté váljon az ismeretlen, ne kelljen idegenkedniük a teljesen valóstól. Fontos volna, hogy megérezzék, jó együtt lenni, jó ehhez a közösséghez tartozni, jó megérezni Isten szeretetét.

Röviden a játék lényegéről: Minden gyerek, aki eljön istentiszteletre, vagy gyermek- istentiszteletre pontot kap. Ha a családtagok is elkísérik ők is pontot szereznek az osztálynak. Ezeket egy szépen elkészített füzetben gyűjtögetik a gyerekek. A pontszámokat tanév végén összesítjük, és a legszorgalmasabb templomba járó osztályokat értékes jutalomban részesítjük.
Kirándulás, közösségi nap Mályiban a Mécses központban, belépőjegy a kalandparkba, mozijegy, játékszerek.

Bízva Isten szeretetének megtartó kegyelmében és támogató erejében, hisszük, hogy az ötlet és a gondviselés később meghozza gyümölcsét.

Rembeczkiné Szabó Ágnes és Papné Nagy Éva
Étkezési térítési díj

Kedves Szülők!


A 2021. május havi étkezési térítési díjak fizetése a következő napokon történik:


2021. június 10. (csütörtök) 8:00-11:00

2021. június 11. (péntek) 8:00-11:00


A térítési díj szedése a Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde KONYHÁJÁN, a GAZDASÁGI IRODA részben történik, a megadott időpontokban.

EFOP pályázat


Örömmel adjuk hírül, hogy iskolánk a 2020/2021-es tanévre elnyerte a Boldog Iskola címet!

ingyenes webstatisztika


A Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde sikeresen pályázott a Lőrincze Lajos V. iskolai könyvtárbővítési és állománygyarapítási pályázaton.

A honlap a legjobb felhasználói élmény nyújtása érdekében sütiket használ. Az oldal böngészésének folytatásával hozzájárul ahhoz, hogy ezeket a sütiket böngészőjében tároljuk. Tudjon meg többet az oldalon használt sütikről.

...

EU Cookie Directive Module Information