Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde

  
EFOP pályázat

2018. márciusában tette közzé az Oktatási Hivatal az előző évi Országos kompetenciamérés adatai alapján legtöbb hozzáadott pedagógiai értéket teremtő magyar iskolák rangsorát. Néhány gondolat az Oktatási Hivatal honlapján megjelent cikkből:"... egy iskola teljesítményét és az ott folyó pedagógiai munka nehézségét és minőségét valójában nem ez, a rangsorban elfoglalt helyezés jellemzi a legjobban, hanem az, hogy egy tanári kar milyen társadalmi összetételű és milyen előzetes tudással rendelkező tanulócsoporttal érte el az átlagpontszámban megjelenő eredményt."


"Az OKM adatai alapján azonosíthatók az olyan iskolák, amelyek jobb eredményt érnek el, mint az tanulóik családi háttere alapján várható volna.
Ezek azok az intézmények, amelyek pedagógiai munkájukkal eredményesen ellensúlyozzák tanulóik hátrányos helyzetét, ezzel is szolgálva a társadalmi mobilitást. A magasabb átlagteljesítményű intézmények esetében ugyanez azt jelenti, hogy kiválóan építenek diákjaik biztos családi hátterére, és eredményesen gondozzák a rájuk bízott tehetségeket.
Hasonlóan erős az összefüggés a tanulók előzetes tudása, azaz a korábbi mérési eredményei és a várható teljesítménye között. A korábbi mérési eredményekből ?megjósolható", pontosabban megbecsülhető a gyerekek későbbi teljesítménye.

Az OKM adatai alapján azonosíthatók az olyan iskolák is, amelyek jobb eredményt érnek el, mint az tanulóik korábbi eredményei alapján várható volna, azaz az átlagosnál nagyobb az ott folyó pedagógiai munka fejlesztő hatása."

A tavalyi kompetenciamérés eredményei alapján iskolánk első ízben került e listára, előző évi 8. osztályos tanulóink matematika eredménye alapján. Gratulálok kollégáim munkájához!


A teljes lista elérhető a következő módon: www.oktatas.hu / köznevelés / Országos és nemzetközi mérések / Országos kompetenciamérés / Kiemelkedő teljesítményű iskolák

Horváth László
igazgató

akadálymentes honlap

Étkezési térítési díj - pótnap

Kedves Szülő!


Az étkezési térítési díj befizetésének pótnapja:


2020. október 30. (péntek) 8:00-11:00


A térítési díj szedése az intézmény konyháján, a GAZDASÁGI IRODA részben történik.

Kérjük, hogy aki az étkezési térítési díjat eddig még nem fizette be, ezen a napon szíveskedjen megtenni.


ingyenes webstatisztika


A Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde sikeresen pályázott a Lőrincze Lajos V. iskolai könyvtárbővítési és állománygyarapítási pályázaton.

A honlap a legjobb felhasználói élmény nyújtása érdekében sütiket használ. Az oldal böngészésének folytatásával hozzájárul ahhoz, hogy ezeket a sütiket böngészőjében tároljuk. Tudjon meg többet az oldalon használt sütikről.

...

EU Cookie Directive Module Information