Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde

  
EFOP pályázat

Tisztelt Szülők!


Tájékoztatom Önöket, hogy a tantermen kívüli digitális oktatásra fokozatosan térünk át, néhány nap alatt!

Ehhez kapcsolódva a következő feladatok megvalósításában kérjük segítségüket:

1. Alsó tagozaton a gyerekek, illetve szüleik az osztályok zárt Facebook csoportján keresztül kapják meg a napi feladatokat. Kérésünk, hogy legyenek szívesek a gyermekek otthoni munkáját ellenőrizni! A tanító nénik meghatározzák majd, hogy melyik feladatok megoldását, milyen formában kérik visszaküldeni.

 

2. Felső tagozatos diákjaink két csatornán keresztül kapják majd otthoni tanulásuk  támogatását és feladataikat:

            - Az osztályok zárt Facebook csoportjain keresztül.

  - A Google Tanterem (Classroom) alkalmazás segítségével. Ehhez szükség van arra, hogy minden tanuló rendelkezzen egy G-mail.com levelező fiókkal, tehát regisztrálni kell a GOOGLE felületre. FONTOS, hogy az adatok megadásánál saját nevüket használják, hogy azonosítani lehessen őket! Kérjük, hogy a gyermek számára létrehozott e-mail címet legkésőbb szerda 20 óráig küldjék el az  iskola e-mail címére. (iskola kukac csatirefi.hu) A Google Tanterem használatához segítséget fogunk adni, amit a napokban feltöltünk iskolánk honlapjára, de segítséget találnak a Youtube felületen a Google Classroom használata címen, ahol több részes filmet is láthatnak erről. Az első rész elérhető itt: https://www.youtube.com/watch?v=9nXRViljMzY&feature=share

A filmek bemutatják a tanárok és a diákok feladatát is a program használata közben, természetesen a gyerekeknek csak a róluk szóló feladatokra szükséges figyelni!

 

-         Az iskola honlapján hamarosan elérhetővé tesszük, hogy ezen a héten (az átmeneti időszakban) milyen témakörökkel foglalkozzanak a gyerekek.

 

Tájékoztatom Önöket, hogy az iskola részéről mindent elkövetünk annak érdekében, hogy biztosítsuk a gyerekek tanuláshoz való jogát! Ehhez megadjuk a szükséges segítséget, támogatást!

Szeretettel kérjük a kedves szülőket, hogy segítsék gyermekük előrehaladását azzal, hogy naponta ellenőrzik munkájukat és folyamatosan kísérjék figyelemmel az online csatornákat! Ez azért is fontos, mert a kialakult helyzetben is értékelnünk kell a tanulók teljesítményét, hiszen a tanév még nem ért véget! A kapott feladatokat a tanulóknak el kell végezniük! Ezek csak akkor tekinthetőek elvégzettnek, ha a megadott határidőre visszaküldésre kerültek a pedagógusok számára!

Kérem Önöket a gyermekek és családjuk védelmében ellenőrizzék gyermekük otthontartózkodását!

 

Arra kérjük a szülőket, hogy ha a tanuló egészségi állapota nem teszi lehetővé, hogy a tanulási folyamatban részt vegyen, akkor ennek kezdetét és végét jelezzék az osztályfőnöknek. Ebben az időszakban a tanuló igazolt hiányzónak tekintendő és így is fogjuk adminisztrálni.

 

Amennyiben sem a tanuló, sem a szülője nem lép kapcsolatba az iskola valamely tanárával, azaz nem oldja meg folyamatosan feladatait, akkor az igazolatlan hiányzásra vonatkozó szabályok szerint az iskolának értesítenie kell a gyermekvédelmi szolgálatot.

 

 

Mindannyian egy teljesen új helyzet előtt állunk, melyben a legfontosabb az, hogy a gyerekek sikeresen teljesíteni tudják a tantervi követelményeket!

 

Ehhez a munkához kérjük együttműködésüket, támogatásukat!

 

Mezőcsát, 2020. március 16.

 

                                                           Tisztelettel:

 

 

                                                                   Horváth László sk.

                                                                         igazgató


akadálymentes honlap

Étkezési térítési díj - pótnap

Kedves Szülő!


Az étkezési térítési díj befizetésének pótnapja:


2020. október 30. (péntek) 8:00-11:00


A térítési díj szedése az intézmény konyháján, a GAZDASÁGI IRODA részben történik.

Kérjük, hogy aki az étkezési térítési díjat eddig még nem fizette be, ezen a napon szíveskedjen megtenni.


ingyenes webstatisztika


A Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde sikeresen pályázott a Lőrincze Lajos V. iskolai könyvtárbővítési és állománygyarapítási pályázaton.

A honlap a legjobb felhasználói élmény nyújtása érdekében sütiket használ. Az oldal böngészésének folytatásával hozzájárul ahhoz, hogy ezeket a sütiket böngészőjében tároljuk. Tudjon meg többet az oldalon használt sütikről.

...

EU Cookie Directive Module Information